Down sendromlu bireyler uygun öğrenim programları ile pek çok başarıya imza atmakta ve toplum hayatı içinde anlamlı hayatlar kurabilmektedirler. Burada erken ve sürekli eğitim en önemli faktördür; bu süreçte ailelerin rolü ise çok büyüktür. Ailelere yönelik programlarımız, Down sendromlu çocuğu olan ailelerin yaşam içerisinde farklı zamanlarda ihtiyaç duyabileceği konu başlıklarından oluşmaktadır.


Küçük Adımlar Programı
Küçük Adımlar Programı

Aileler için

Gelişimsel farklılığı olan çocukların anne-babaları için hazırlanmış bir erken eğitim programıdır. Küçük Adımlar Programı test eğitimini alan Eğitmenler tarafından her oturum 45 dakika olmak üzere toplamda 12 hafta sürmektedir.

DÖDEM Programı
DÖDEM Programı

Aileler için

DÖDEM (Doğal Öğretime Dayalı Erken Müdahale) Programı, çocuğu Down sendromlu olan ebeveynlere yönelik, aile merkezli ya da aile uygulamalı bir erken müdahale programıdır. Bu programın temel amacı ebeveynlerin çocuklarıyla olan etkileşimlerini güçlendirerek çocuklarının gelişimlerini desteklemektir.

Hayata Merhaba Programı
Hayata Merhaba Programı

Aileler için

Ailenize katılan yeni üyenizle birlikte kafanızda oluşan soruları yanıtlamak, hayatınıza yeni katılacak tanımları tanıtmak, bebeğinizin gelişimini takip ederken ilk yol haritanızı oluşturmak için 3 oturum halinde çevrim içi olarak tasarlanmıştır.  

Aile +1
Aile +1

Aileler ve uzmanlar için

Down sendromunun farklı alanlarında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler ile uzmanların bir araya getirilmesini amaçlayan interaktif webinarlardan oluşmaktadır. Webinarlar iki haftada bir çevrim içi canlı bağlantılar şeklinde gerçekleşmektedir. 

Nitelikli Ebeveyn Programı
Nitelikli Ebeveyn Programı

Aileler ve uzmanlar için

Program, ebeveynlerin çocuğun gelişimi için çevresindeki destek, kaynak ve engelleri fark etmelerini ve  yönetmelerini öğretmeyi hedeflemektedir.